مركز خريد فروش قيمت پودر پياز و سير ادويه مركز خريد فروش قيمت پودر پياز و سير ادويه .

مركز خريد فروش قيمت پودر پياز و سير ادويه

ركود تقاضا براي اقامت نوروزي در شمال كاهش تعرفه‌ها را به دنبال دارد؟

ركود تقاضا براي اقامت نوروزي در شمال كاهش تعرفه‌ها را به دنبال دارد؟
به گزارش ايسنا، روزنامه دنياي اقتصاد نوشت: «بازار اجاره نوروزي ويلا و خانه‌هاي دربست در گروهي از شهرهاي شمالي كشور، موجران اين املاك را به دليل برداشت اوليه نادرست غافلگير كرد. مالكان ويلاهاي اجاره‌اي شمال انتظار داشتند «حجم تقاضاي اقامتي براي تعطيلات نوروز ۹۸» با انتخاب شهرهاي شمالي از سمت گردشگران داخلي به عنوان اولين مقصد جايگزين سفرهاي خارجي، چند برابر شود. ويلادارها در شهرهاي مختلف شمال با همين تصور، در شبكه‌هاي مجازي مختص اجاره ويلا، از ماه گذشته تعرفه‌هاي اجاره عيد ۹۸ را از ۴۷ تا ۱۰۰ درصد نسبت به تعرفه‌هاي عيد ۹۷ افزايش دادند اما در اين مقطع از سال كه وقت طلايي رزرو ويلا از سمت مسافران نوروزي شمال محسوب مي‌شود، تحقيقات ميداني نشان مي‌دهد تعداد تماس‌ها با موجران ويلا حدود ۷۰ درصد نسبت به شب عيد گذشته، كاهش يافته است.

ويلادارها كه از وضعيت فعلي شوكه شده‌اند، علت نبود تقاضاي اجاره نوروزي را كاهش قدرت خريد خانوارها و در نتيجه «حذف برنامه اجاره ويلا در تعطيلات نوروز» از سوي برخي مسافران عنوان مي‌كنند. بازار فعلي اجاره ويلاهاي شمال، در فضاي مجازي به مراتب فعال‌تر از شكل سنتي آن است. در سامانه‌هاي اينترنتي و تلگرامي اجاره ويلا، موجران (مالكان خانه‌هاي اقامتي) بدون واسطه به معرفي مشخصات ويلا مشغول هستند و گردشگران نوروزي نيز با مراجعه مجازي به فايل‌هاي عرضه مستقيم، امكان جست‌وجو، مشاهده تصاوير مختلف از ويلا و دريافت اطلاعات مختلف از فايل را دارند.

ويلادارها برنامه اجاره نوروز ۹۸ را با توجه به طولاني بودن تعطيلات پيش رو، به سه مقطع زماني تقسيم كرده‌اند كه تعرفه اجاره در هر كدام از اين مقاطع، متفاوت تعيين و پيشنهاد شده است. برخي موجران اين املاك در واكنش به تقاضاي صفر اجاره در روزهاي اخير، تصميم به كاهش دست كم ۱۰ تا ۱۵ درصدي اجاره‌بهاي پيشنهادي در اولين مراجعه مجازي مشتري را گرفته‌اند. اين اقدام در روزهاي آتي مي‌تواند فاصله تعرفه‌هاي اجاره نوروز ۹۸ را به سطح زمان مشابه در سالي كه گذشت، نزديك كند.»

انتهاي پيام


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۰:۵۵ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

قيمت سكه و طلا در بازار (پنج شنبه ۹۷/۱۲/۲۳)

قيمت سكه و طلا در بازار (پنج شنبه ۹۷/۱۲/۲۳)

قيمت سكه و قيمت طلا (۹۷/۱۲/۲۳)

امروز در بازار آزاد سكه تمام‌بهار آزادي طرح جديد ۴ ميليون و ۶۵۲ هزار تومان و سكه تمام بهار آزادي طرح قديم ۴ ميليون و ۳۹۷ هزار تومان معامله مي‌شود.

 

در بازار آزاد هر قطعه نيم‌سكه بهار آزادي دوميليون و ۵۹۱ هزارتومان، ربع‌سكه يك‌ميليون و ۵۹۷ هزارتومان و هر قطعه سكه گرمي ۸۶۸ هزار تومان فروخته مي‌شود.

 

هر گرم طلاي ۱۸عيار ۴۲۱ هزار و ۳۳۰ تومان و  هر مثقال طلا، يك ميليون و ۸۲۴ هزارتومان ارزش‌گذاري شده است، ضمن آنكه هر اونس طلا در بازارهاي جهاني با قيمت ۱۳۰۳ معامله مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۹:۵۳ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

قيمت طلا تا پايان سال روندي نزولي دارد

گروه اقتصادي: رئيس اتحاديه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر از روند كاهشي طلا و سكه تا پايان سال ۹۷ خبر داد.
عبادالله محمدولي، رئيس اتحاديه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر با اشاره به قيمت طلا و سكه در بازار شب عيد گفت: روند كاهشي قيمت طلا و سكه تا پايان سال ۹۷ ادامه دارد.وي با اشاره به اينكه در سه روز گذشته نوسان آرامي را در بازار طلا و سكه شاهد بوديم، اظهار كرد: داد و ستد‌ها روال عادي دارد، به همين دليل در چند روز مانده به پايان سال نوسانات كمي را در بازار شاهد خواهيم بود.محمدولي تصريح كرد: اميدواريم كه بازار طلا و سكه در سال جديد روال آرامي را سپري كند كه البته اين امر به نوسانات نرخ ارز بستگي دارد.رئيس اتحاديه فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر تأكيد كرد: كشور ما از نظر صنعت و توليد اين امكان را دارد كه به سطح شكوفايي و رشد و توسعه دست يابد.محمدولي در ادامه اظهار كرد: طلاي آب شده در بازار به يك شغل تبديل شده كه توانسته كسب و كار را براي فروش رقم بزند، البته اين موضوع بر خريد و فروش مصنوعات طلا تأثير گذاشته كه خوشبختانه اين مسئله تا حدي در بازار كنترل شده است.وي با اشاره به اينكه بازار طلا و سكه هميشه نوساناتي را در بازار تجربه مي‌كند، افزود: اگر پيش‌بيني هايي بر اين بازار صورت مي‌گيرد بيشتر بر حسب اتفاقاتي است كه در بازار رخ مي‌دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۹:۳۴ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

شستا، تلخ‌ترين تجربه بنگاه‌داري دولتي‌ها/ آفت تامين اجتماعي، عدم شفافيت است

شستا، تلخ‌ترين تجربه بنگاه‌داري دولتي‌ها/ آفت تامين اجتماعي، عدم شفافيت است
شستا نشان داد كه هر زمان دولتي‌ها به رقابت با بخش خصوصي در زمينه سرمايه‌گذاري و بنگاه‌داري مي‌پردازند، نتيجه‌اي جز هدررفت منابع و ايجاد رانت‌خواري‌هاي گسترده در پي كاهش شفافيت ندارد.
اقتصادآنلاين-مريم عليزاده؛ تجربه سال‌ها سرمايه‌گذاري در كشورهاي مختلف حاكي از آن است كه بخش خصوصي واقعي در هرجامعه با اختلاف معناداري بسيار بهتر از بخش دولتي عمل كرده است. اما در ايران، طعم خوش مديريت بدور از پاسخگويي در سايه عدم قدرت و شفافيت شركت هاي دولتي و خصولتي سبب شده تا مجموعه هاي بزرگي همچون تامين اجتماعي و «شستا» جولان‌گاه مديران فرصت طلب باشد.

بنگاه‌داري «شستا» بخش خصوصي را فلج كرده است

از اين رو نتيجه بنگاه‌داري شركت‌هايي دولتي نظير «شستا» و تامين اجتماعي سبب شده تا هم بخش خصوصي كشور فلج شود و هم اموال مردم هر روز با زيان كاهش ارزش به دليل سوء مديريت در اين مجموعه‌ها بيشتر در معرض خطر قرار بگيرد.

مديران تمايل به رها  كردن «شستا» ندارند

گفتني است به رغم تاكيد رياست جمهور در رها كردن «شستا»، واگذاري شركت‌هاي زيرمجموعه اين شركت و خروج از بنگاه‌داري همچنان شاهد لَختي در اراده مديران اين شركت براي كليد زدن روند واگذاري هستيم.

بنگاه‌داري در صنعت بيمه، محكوم به فناست

در اين بين حسن لطفي عضو كميسيون اجتماعي مجلس در گفت و گو با اقتصادآنلاين بيان داشت كه شركت هاي بيمه اي هر زمان كه اقدام به بنگاه داري مي كنند، شاهد آن هستيم كه عملا منابع عمومي كه در اختيارشان است را به بيراهه مي برند كه همين موضوع سبب ورشكستگي بسياري از شركت هاي بيمه اي شده است. وي «شستا» را يكي از تلخ ترين تجربيات بنگاه ‌داري شركت هاي دولتي عنوان كرد و گفت: متاسفانه عملكرد ضعيف و غيرقابل قبول مديران «شستا» و تامين اجتماعي سبب شد تا اين نهاد ارزشمند، نتواند سودآوري مطلوبي را براي بيمه گذاران داشته باشد. از اين رو وجود شركت هاي كم بازده زيرمجموعه «شستا» در بلندمدت، تامين اجتماعي را به سمت ورشكستگي پيش برد.

حيف وميل اموال مردم با ناكارآمدي مديران

اين نماينده مجلس يكي از اصلي ترين دلايل كم بازده و يا بعضا زيان ده بودن شركت هاي زيرمجموعه «شستا» را وجود رانت‌هاي عديده و هيات مديره غيرقانوني كه در اين مجموعه شكل گرفته عنوان كرد. به عقيده لطفي، عدم شفافيت مالي «شستا» و زيرمجموعه‌هايش از يك سو و حيف وميل بيت‌المال از سويي ديگر در اين هلدينگ بزرگ سبب شده تا دارايي هاي تامين اجتماعي كه از اموال مردم است هر روز كوچكتر شود.

عدم شفافيت در «شستا» و ماهي‌گيري از آب گل‌آلود

عضو كميسيون اجتماعي مجلس با مهم دانستن بحث شفافيت مالي در هر مجموعه اي گفت: از آن جاكه صورت هاي مالي «شستا» منتشر نمي شود و هيچ فردي به آن دسترسي ندارد، اين موضوع سبب شكل گيري حيات خلوت عده اي شده كه از آب گل آلود ماهي بگيرند. در نتيجه نبايد انتظار داشت وضعيت سودآوري وعملكرد اين مجموعه بهبود پيدا كند.

واگذاري اصولي، درمان بيماري لاعلاج  «شستا»

لطفي با اعلام موافقت نسبت به واگذاري زيرمجموعه هاي «شستا» عنوان كرد: مجلس نيز مانند رئيس جمهور تاكيد بر واگذاري شركت‌هاي زيرمجموعه  «شستا» دارد اما اين واگذاري ها نيز بايد به نحو صحيح انجام شود تا از اين محل نيز دچار آسيب جدي تري نشويم. در نتيجه اكر طبق كار كارشناسي اين واگذاري ها انجام شود مي توان آينده بهتري را براي زيرمجموعه هاي زيان ده تامين اجتماعي متصور بود.

رقابت نابرابر دولتي‌ها با خصوصي‌ها

وي در پايان با اعتراض نسبت به اينكه در حال حاضر بخش هاي دولتي رقيب بخش خصوصي شده اند گفت: زماني كه تامين اجتماعي ماهانه وجوه بسياري بابت حق بيمه دريافت مي كند، ديگر در قيد ضرر و زيان وكسب سود  نيست چراكه خود را ملزم به پاسخگويي در خصوص عملكردش نمي داند. اما زماني  كه يك مجموعه يا شركت به بخش خصوصي واگذار مي شود، ريز ودرشت درآمد و انتقال وجوه به دقت مورد بررسي قرار گرفته و عملكرد شركت براي صاحبان سهامش بسيار حائز اهميت مي شود. اما با روش كنوني اداره شركت هاي زيرمجموعه تامين اجتماعي به ويژه «شستا» فقط شاهد هدر رفت منابع هستيم. كه البته اين هدرفت ازيك‌ سو سبب پايمال شدن حقوق بيمه‌گذاران مي شود و از سويي ديگر باعث از بين  رفتن زمينه هاي اشتغال جوانان مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۸:۵۹ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

آخرين خبر از تعيين دستمزد سال 98 كارگران

گفتني است پيش از اين نيز با تصميم مجلس، حقوق كاركنان دولت به صورت تركيبي (400 هزار تومان ثابت و تا 10 درصد رشد) افزايش يافته بود
شفاآنلاين> سلامت> در حالي كه جلسه اخير شوراي عالي كار براي تصميم گيري درباره ميزان افزايش حقوق كارگران در سال آينده، نتيجه اي در خصوص درصد و ميزان افزايش در بر نداشت اما خبرها حكايت از پيشنهاد افزايش تركيبي حقوق در سال آينده از سوي نمايندگان كارگري دارد. اين پيشنهاد با مخالفت نمايندگان كارفرمايي و استقبال دولت مواجه شده است.

به گزارش شفاآنلاين، گفتني است پيش از اين نيز با تصميم مجلس، حقوق كاركنان دولت به صورت تركيبي (400 هزار تومان ثابت و تا 10 درصد رشد) افزايش(Increase) يافته بود. بنابراين احتمال تكرار چنين سناريويي درباره كارگران بخش خصوصي نيز وجود داشت. اكنون با طرح موضوع در جلسه و مخصوصا موافقت نماينده دولت احتمال اين موضوع افزايش يافته است. گفتني است طي امسال نيز رشد حقوق كارگران به صورت تركيبي انجام شده بود به اين ترتيب كه به حقوق حداقل بگيران ماهانه 84 هزار تومان و 10.4 درصد افزوده شد. البته امسال مقدار ثابت بايد به مراتب بيشتر از اين رقم باشد.

درباره كم و كيف جلسه اخير شوراي عالي كار كه سه شنبه شب با حضور نمايندگان دولت، كارگري و كارفرمايي برگزار شد، خبرگزاري مهر گزارش كرد كه تنها تصميم گرفته شده در جلسه رد پيشنهاد تعيين منطقه اي مزد و تعيين يك نرخ واحد برابر سراسر كشور به صورت ملي بوده است. بر اين اساس، در جلسه مذكور، پيشنهاد نمايندگان كارگري افزايش دستمزد به صورت تركيبي از «رقم ثابت به اضافه درصد» بود. در عين حال، نمايندگان كارفرمايي پيشنهاد افزايش دستمزد به روش درصدي ثابت را مطرح كردند كه مورد پذيرش نمايندگان كارگري قرار نگرفت. اما ظاهراً پيشنهاد نمايندگان كارگري مبني بر افزايش تركيبي مزد از سوي وزير كار به عنوان يكي از نمايندگان دولتي شوراي عالي كار نيز مورد پذيرش بود اما به دليل اختلاف نظر اعضا در نهايت توافقي در اين زمينه حاصل نشد.

همچنين در اين نشست با استعلام از وزارت اقتصاد در خصوص ميزان تورم(Swelling) اسفندماه، تورم 12 ماهه منتهي به اسفند ۹۷ بيش از ۳۰ درصد اعلام شد. قرار است نشست بعدي شوراي عالي كار دوشنبه هفته آينده ۲۷ اسفند براي تصميم گيري نهايي درباره حداقل دستمزد برگزار شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۸:۰۷ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

نظر همتي درباره سفر عراق؛ تحول در راه است/شكست تحريم قطعي است

نظر همتي درباره سفر عراق؛ تحول در راه است/شكست تحريم قطعي است
رئيس‌كل بانك مركزي درباره سفر رئيس‌جمهوري ايران به عراق گفت: مي‌توانم خبر از شكل‌گيري يك تحول در تركيب كالاها و خدمات صادراتي و مقاصد تجاري ايران بدهم و شكست سياست تحريم آمريكا در عمل در حال تحقق است.
- اخبار اقتصادي -
به گزارش خبرگزاري تسنيم، رئيس كل بانك مركزي كه رئيس جمهور كشورمان را در سفر به عراق همراهي كرده بود در بازگشت از عراق با اشاره به توافقات انجام‌گرفته با مسئولين عراقي تأكيد كرد: با روندي كه در روابط اقتصادي و تجاري ايران و عراق مي‌بينم و آنچه با ساير همسايگان نظير تركيه، آذربايجان، افغانستان و... درحال شكل‌گيري است مي‌توانم خبر از شكل‌گيري يك تحول در تركيب كالاها و خدمات صادراتي و مقاصد تجاري ايران بدهم.

همتي افزود: شكست سياست تحريم آمريكا در عمل در حال تحقق است و به‌تدريج آثار آن در تغيير ساختار تجاري ايران در حال ظهور مي‌باشد.

رئيس كل بانك مركزي تأكيد كرد: واكنش سريع فعالين اقتصادي و پشتيباني ارگان‌هاي ذي‌ربط دولتي تحقق اين تحول را شتاب خواهد داد.

همتي تصريح كرد: حذف دلار در مبادلات منطقه‌اي و جهاني ايران با ديگر كشورها يكي از نتايج مهم راهبرد جديد تجاري ايران است.

رئيس كل بانك مركزي اضافه كرد: وجود محدوديت در مبادلات پولي ايران و عراق به‌خاطر تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران، پيچيدگي روابط بانكي دو كشور را زياد كرده است ولي ما با درك شرايط و محدوديت‌هاي همكارانمان در عراق و با استفاده از مكانيسم پرداخت خاص به‌نحو مقتضي امور را پيش برده و مطالبات و وجوه ناشي از صادرات گسترده در جريان را وصول خواهيم كرد.

همتي تأكيد كرد: قدم بعدي براي تكميل اين راهبرد ايجاد تعادل در تراز تجاري با كشورهاي همسايه است كه تا حدود زيادي وابستگي وارداتي مستقيم ما را به ديگر كشورها كاهش مي‌دهد و لذا بخش مهمي از  صادرات آن كشورها به ايران ازطريق صادرات مجدد آن كشورها قابل تأمين است.

وي در پايان اعلام كرد: الآن در يك موقعيت ويژه براي استفاده از ظرفيت ملي براي پشتيباني از توليد ملي و صادرات و كاهش اتكا به صدور نفت خام و واردات كالاهاي ساخته‌شده قرار داريم كه مي‌تواند در شكست قطعي تحريم نقش‌آفريني كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۷:۱۳ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

متروي هشتگرد تا اواسط تابستان به بهره‌برداري مي‌رسد

متروي هشتگرد تا اواسط تابستان به بهره‌برداري مي‌رسد
وزير راه و شهرسازي گفت: به زودي تزريق نقدينگي در اين پروژه انجام خواهد شد و تا اواسط تابستان متروي هشتگرد به بهره‌برداري مي‌رسد.
به گزارش خبرنگار ايلنا، محمد اسلامي در حاشيه بازديد از متروي هشتگرد در جمع خبرنگاران با بيان اينكه مترو يكي از پروژ‌ه‌هايي است كه در دستور كار وزارت راه و شهرسازي قرار گرفته است، گفت: آزاد سازي مسير و تامين امكانات فني هرچند كه زمانبر بوده اما اقدامات خوبي در اين حوزه انجام شده است.

وي اظهار داشت: در حال حاضر متروي هشتگرد 77 درصد پيشرفت فيزيكي دراد و تجهيزات آن تامين و در اختيار پيمان‌كاران قرار گرفته است تا آن را نصب كنند.

اسلامي گفت: به زودي تزريق نقدينگي در اين پروژه انجام خواهد شد و تا اواسط تابستان متروي هشتگرد به بهره‌برداري مي‌رسد.

وزير راه با تاكيد بر اينكه مردم بدانند هيچ وقفه‌اي در كار وجود ندارد، تصريح كرد: اراده‌اي جدي در دولت، مجلس، استانداري و وزارت راه و شهرسازي براي پيگيري و اجراي اين پروژه وجود دارد.

اسلامي ادامه داد: علاوه بر اين مسير، در حال ساخت خط دوم راه‌آهن كرج-قزوين هستيم تا بتوانيم از اين طريق قطار حومه اي برقرار كنيم.

وي گفت: اين پروژ‌ها ترافيك تهران - كرج و تهران - قزوين را كاهش مي‌دهد و مردم مي‌توانند سفر ايمن‌تري در اين مسير داشته باشند.

وزير راه درباره جاده طالقان گفت: اين جاده در سال آينده به بهره‌بردري مي‌رسد و تمام جوانب محيط زيستي آن در نظر گرفته شده است.

اسلامي همچنين درباره افزايش سقف وام ساخت مسكن به صد ميليون تومان اظهار داشت: شوراي پول و اعتبار هفته گذشته افزايش سقف وام را تصويب كرد.تاكيد جدي ما هم جريان بخشي به توليد مسكن است و از همين رو تسهيلات سازندگان را افزايش داديم كه قابل انتقال به خريداران هم است.

وزير راه و شهرسازي ادامه داد: عرضه زمين و اجراي كارت اعتباري مصالح ساختماني هم از ديگر عوامل شتاب دهنده توليد مسكن در كشور هستند كه اين سه عامل براي توليد مسكن اقشار متوسط فعال شده‌اند.

وي تاكيد كرد: اين سياست‌ها به هيچ وجه تورم‌زا نيستند و قيمت تمام شده مسكن را حفظ مي‌كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۶:۵۴ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

كشف انبار احتكار بيش از ۱۶ تن گوشت در جنوب تهران

قيمت طلا روز پنج‌شنبه كه دلار بخشي از افت روز‌هاي گذشته را جبران كرد با كاهش روبرو شد، اما اين فلز همچنان نزديك به بالاترين ركورد دو هفته اخير ايستاد.

هر اونس طلا براي تحويل فوري در معاملات روز جاري بازار سنگاپور ۰.۴ درصد كاهش يافت و به ۱۳۰۳.۸۳ دلار رسيد، در حالي كه روز چهارشنبه تا مرز ۱۳۱۱.۰۷ دلار كه بالاترين قيمت در دو هفته گذشته بود پيش رفته بود.

در بازار آمريكا، هر اونس طلا براي تحويل در آوريل با ۰.۴ درصد كاهش، ۱۳۰۴.۱۰ دلار معامله شد.

به گفته مارگارت يانگ، تحليلگر بازار در شركت "سي ام سي ماركتس"، دلار نقش عمده‌اي در روند قيمت طلا در طول معاملات بازار آسيا ايفا كرد. دلار در چهار روز گذشته روند كاهشي داشت، اما امروز بهبود اندك اين ارز مشاهده شد.

وي در ادامه افزود: تقاضا براي طلا به عنوان پناهگاه مطمئن در برابر ابهامات پيرامون بريگزيت، پس از اين‌كه قانون‌گذاران انگليسي خروج از اتحاديه اروپا بدون يك توافق را رد كردند، كاهش پيدا كرد.

دلار كه در معاملات روز گذشته تحت تأثير آمار اقتصادي نه چندان مطلوب آمريكا افت كرده بود، روز جاري در برابر ارز‌هاي رقيب روند صعودي يافت.

به گفته دانيل هاينس، تحليلگر گروه بانكي ANZ، بازار وضعيت در اروپا و انگليس پس از رأي بريگزيت را دنبال مي‌كند. اگر مهلت خروج انگليس از اتحاديه اروپا افزايش پيدا كند تأثير زيادي روي قيمت طلا نخواهد داشت، اما اگر نوعي توافق در پارلمان انگليس حاصل شود اين فلز ارزشمند به شدت واكنش نشان خواهد داد.

قيمت طلا امسال در بحبوحه انتظارات براي ملايم شدن روند افزايش نرخ‌هاي بهره از سوي بانك مركزي آمريكا و تشديد نگراني‌ها نسبت به كندي رشد اقتصاد جهاني، حدود دو درصد رشد كرده است.

بر اساس گزارش رويترز، فعالان بازار اكنون به نشست سياست پولي بانك مركزي ژاپن كه روز‌هاي پنج‌شنبه و جمعه برگزار مي‌شود، متمركز شده‌اند.

در بازار ساير فلزات ارزشمند، هر اونس پالاديم براي تحويل فوري با ۰.۸ درصد كاهش، به ۱۵۴۳.۴۶ دلار رسيد. هر اونس پلاتين براي تحويل فوري ۰.۹ درصد افت كرد و ۸۲۹.۲۴ دلار معامله شد. هر اونس نقره براي تحويل فوري، ۰.۵ درصد كاهش يافت و به ۱۵.۳۷ دلار رسيد كه نخستين كاهش قيمت اين فلز در پنج روز معامله گذشته بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۶:۳۰ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

نرخ طلا با ايست دلار پايين ريخت

قيمت طلا روز پنج‌شنبه كه دلار بخشي از افت روز‌هاي گذشته را جبران كرد با كاهش روبرو شد، اما اين فلز همچنان نزديك به بالاترين ركورد دو هفته اخير ايستاد.

هر اونس طلا براي تحويل فوري در معاملات روز جاري بازار سنگاپور ۰.۴ درصد كاهش يافت و به ۱۳۰۳.۸۳ دلار رسيد، در حالي كه روز چهارشنبه تا مرز ۱۳۱۱.۰۷ دلار كه بالاترين قيمت در دو هفته گذشته بود پيش رفته بود.

در بازار آمريكا، هر اونس طلا براي تحويل در آوريل با ۰.۴ درصد كاهش، ۱۳۰۴.۱۰ دلار معامله شد.

به گفته مارگارت يانگ، تحليلگر بازار در شركت "سي ام سي ماركتس"، دلار نقش عمده‌اي در روند قيمت طلا در طول معاملات بازار آسيا ايفا كرد. دلار در چهار روز گذشته روند كاهشي داشت، اما امروز بهبود اندك اين ارز مشاهده شد.

وي در ادامه افزود: تقاضا براي طلا به عنوان پناهگاه مطمئن در برابر ابهامات پيرامون بريگزيت، پس از اين‌كه قانون‌گذاران انگليسي خروج از اتحاديه اروپا بدون يك توافق را رد كردند، كاهش پيدا كرد.

دلار كه در معاملات روز گذشته تحت تأثير آمار اقتصادي نه چندان مطلوب آمريكا افت كرده بود، روز جاري در برابر ارز‌هاي رقيب روند صعودي يافت.

به گفته دانيل هاينس، تحليلگر گروه بانكي ANZ، بازار وضعيت در اروپا و انگليس پس از رأي بريگزيت را دنبال مي‌كند. اگر مهلت خروج انگليس از اتحاديه اروپا افزايش پيدا كند تأثير زيادي روي قيمت طلا نخواهد داشت، اما اگر نوعي توافق در پارلمان انگليس حاصل شود اين فلز ارزشمند به شدت واكنش نشان خواهد داد.

قيمت طلا امسال در بحبوحه انتظارات براي ملايم شدن روند افزايش نرخ‌هاي بهره از سوي بانك مركزي آمريكا و تشديد نگراني‌ها نسبت به كندي رشد اقتصاد جهاني، حدود دو درصد رشد كرده است.

بر اساس گزارش رويترز، فعالان بازار اكنون به نشست سياست پولي بانك مركزي ژاپن كه روز‌هاي پنج‌شنبه و جمعه برگزار مي‌شود، متمركز شده‌اند.

در بازار ساير فلزات ارزشمند، هر اونس پالاديم براي تحويل فوري با ۰.۸ درصد كاهش، به ۱۵۴۳.۴۶ دلار رسيد. هر اونس پلاتين براي تحويل فوري ۰.۹ درصد افت كرد و ۸۲۹.۲۴ دلار معامله شد. هر اونس نقره براي تحويل فوري، ۰.۵ درصد كاهش يافت و به ۱۵.۳۷ دلار رسيد كه نخستين كاهش قيمت اين فلز در پنج روز معامله گذشته بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۵:۵۸ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

حذف دلار از مبادلات ايران يكي راهبرد‌هاي جديد تجاري/تحريم پيچيدگي روابط بانكي ايران و عراق را زياد كرده است

حذف دلار از مبادلات ايران يكي راهبرد‌هاي جديد تجاري/تحريم پيچيدگي روابط بانكي ايران و عراق را زياد كرده است
همتي تأكيد كرد حذف دلار درمبادلات منطقه اي و جهاني ايران با ديگر كشورها يكي از نتايج مهم راهبرد جديد تجاري ايران است.
به گزارش  گروه اقتصادي باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  بانك مركزي، عبدالناصر همتي رئيس كل بانك مركزي اظهار كرد:  شكست سياست تحريم آمريكا در عمل در حال تحقق است و به تدريج آثار آن در تغيير ساختار تجاري ايران در حال ظهور است. رئيس كل بانك مركزي تأكيد كرد واكنش سريع فعالين اقتصادي و پشتيباني ارگان هاي ذيربط دولتي تحقق اين تحول را شتاب خواهد داد.


همتي تأكيد كرد حذف دلار در مبادلات منطقه اي و جهاني ايران با ديگر كشورها يكي از نتايج مهم راهبرد جديد تجاري ايران است.

 

وي  ابراز كرد:  وجود محدوديت در مبادلات پولي ايران و عراق به خاطر تحريم هاي آمريكا عليه ايران، پيچيدگي روابط بانكي دو كشور را زياد كرده است ولي ما با درك شرايط و محدوديت هاي همكارانمان در عراق و با استفاده از مكانيسم پرداخت خاص به نحو مقتضي امور را پيش برده و مطالبات و وجوه ناشي از صادرات گسترده در جريان را وصول خواهيم كرد.
 بيشتر بخوانيد: وصول اولين مرحله مطالبات مالي بانك مركزي ايران از عراق/صادرات ۴ ميليارد دلار برق و گاز به عراق
همتي تأكيد كرد: قدم بعدي براي تكميل اين راهبرد ايجاد تعادل در تراز تجاري با كشورهاي همسايه است كه تا حدود زيادي وابستگي وارداتي مستقيم ما را به ديگر كشورها كاهش مي دهد و لذا بخش مهمي از صادرات آن كشورها به ايران ازطريق صادرات مجدد آن كشورها قابل تأمين است.

دكتر همتي در پايان اعلام كرد الان در يك موقعيت ويژه براي استفاده از ظرفيت ملي براي پشتيباني از توليد ملي و صادرات و كاهش اتكا به صدور نفت خام و واردات كالاهاي ساخته شده قرار داريم كه مي تواند در شكست قطعي تحريم نقش آفريني كند.
 
انتهاي پيام/
 
تحريم موقعيت ويژه اي براي پشتيباني از توليدات ملي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۵۳:۱۳ توسط:123 موضوع: نظرات (0)