مركز خريد فروش قيمت پودر پياز و سير ادويه مركز خريد فروش قيمت پودر پياز و سير ادويه .

مركز خريد فروش قيمت پودر پياز و سير ادويه

اگر يك نظامي رئيس‌جمهور آينده ايران شد، شگفت‌زده نشويد!

چندي است، برخي تحليلگران اين گونه تحليل مي‌كنند كه وضعيت كشور و منطقه ايجاب مي‌كند تا اين بار يك چهره نظامي در رأس امور اجرايي كشور قرار بگيرد. انگار تمام سناريو‌ها در حال كنار هم چيده شدن است تا چنين اتفاقي بيفتد؛ پس اگر در انتخابات آينده رياست جمهوري، يك چهره نظامي به سمت رئيس جمهور بعدي جمهوري اسلامي ايران انتخاب شد، نبايد خيلي شگفت زده بشويم... 
كد خبر:۸۹۲۵۶۳
تاريخ انتشار:۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸17 April 2019
آمريكايي ها در حال انجام اقداماتي براي اعمال فشار هرچه بيشتر بر جمهوري اسلامي ايران و مردم آن هستند؛ فشار آن ها بر جمهوري اسلامي ايران از طريق اعمال محدوديت ها و تحريم هاي گسترده عليه نهادها، سازمان ها و مقامات صورت گرفته كه از جمله آن مي توان به اقدام بي سابقه آنها در قرار دادن نام نيروي نظامي رسمي يك كشور يعني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ليست گروه هاي تروريستي اشاره كرد.

به گزارش «تابناك»؛ فشار آمريكايي ها بر ملت ايران هم از طريق اعمال تحريم هاي ظالمانه عليه مردم ايران صورت گرفته كه در نتيجه آن زندگي ملت در پي افزايش تحريم ها، كاهش ورودي كالاها و مواد اوليه به ايران به خصوص در طبقات محروم بسيار سخت شده است؛ دارو و اقلام درماني كه نياز بيماران است وارد نمي شود يا به سختي وارد مي شود و در حوادثي مانند سيل اخير كمك هاي بين المللي به ويژه در مباحث مالي اجازه ورود به كشور پيدا نمي كند.

آمريكايي ها به تازگي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را در فهرست گروه‌هاي تروريستي قرار داده اند و پس از آن «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريكا در بيانيه‌اي اعلام كرد كه «اين كشور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران را در فهرست گرووهاي تروريستي قرار داده است.»

ترامپ در بيانيه خود گفت: اين تصميم با هدايت وزارت خارجه آمريكا بوده و در سخناني تكراري مدعي شد، اين واقعيت را به رسميت شناخته كه ايران نه فقط دولتي حامي تروريسم است، بلكه سپاه پاسدران فعالانه در تأمين بودجه آن نقش دارد و از تروريسم به‌عنوان ابزاري دولتي استفاده مي‌كند.

اين اولين بار است كه در دنيا يك كشور تصميم مي گيرد تا يك نيروي نظامي رسمي را در فهرست گروه‌هاي تروريستي قرار ‌دهد. البته رسانه‌هاي آمريكايي پيش از اين تصميم ترامپ و دولتش گزارش داده بودند كه پنتاگون (فرماندهي وزارت دفاع) و سيا (سازمان اطلاعات مركزي) مخالف اين تصميم دولت آمريكا بوده اند و در خصوص عمليات نيروهاي ايراني عليه آمريكا هشدار داده بودند.

البته برخي كارشناسان در دنيا و برخي مقامات و كارشناسان در ايران، اين تصميم را حاصل پيشنهاد نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي به «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريكا و تلاش ها و فشار «جان بولتون» مشاور امنيت ملي آمريكا عنوان كرده بودند. نتانياهو بعد از اين تصميم رئيس جمهور آمريكا، خوشحالي خود از قرار گرفتن نام سپاه در ليست گروه هاي تروريستي را پنهان نكرد و در صفحه مجازي خود به زبان عبري از ترامپ به عنوان دوست خود ياد كرد كه باري ديگر به پيشنهاد او عمل كرده است.

به فاصله كوتاهي پس از آنكه آمريكا سپاه پاسداران را در ليست گروه هاي تروريستي قرار داد، شوراي عالي امنيت ملي ايران نيز دولت ايالات متحده را «حامي تروريسم" ونيروهايش در غرب آسيا را گروه تروريستي» معرفي كرد.

محمدجواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان پس از اقدام خصمانه آمريكايي ها، در نامه‌اي به «حسن روحاني» رئيس جمهور و رئيس شوراي عالي امنيت ملي ايران پيشنهاد كرد شوراي عالي امنيت ملي ايران، نيروهاي نظامي آمريكا در منطقه غرب آسيا به نام «سنتكام» را در فهرست گروه‌هاي تروريستي جمهوري اسلامي ايران قرار دهد. او به قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجويانه و تروريستي آمريكا در منطقه استناد كرده است.

هنوز چند روزي بيشتر از اين اقدام آمريكايي ها عليه سپاه پاسداران نگذشته است كه «اينستاگرام» نيز به دعوت آمريكايي ها عليه سپاه چراغ سبز نشان داده و صفحات منتسب به برخي از سرداران سپاه از جمله سرلشكر محسن رضايي، سرلشكر محمدعلي جعفري، سرلشكر حاج قاسم سليماني و محمدباقر قاليباف و جمعي از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را از دسترس خارج كرده است.

گفته مي‌شود، صفحه جديدي تا اطلاع ثانوي در اينستاگرام راه‌اندازي نخواهد شد. اين اتفاق در حالي رخ داد كه پيشتر نيز شبكه اجتماعي اينستاگرام تصاوير مربوط به حضور نيرو‌هاي حشدالشعبي را براي كمك به سيل زدگان در خوزستان حذف كرده بود.

سخنگوي اينستاگرام در رابطه با اين تصميم عنوان كرده است: ما تحت محدوديت‌هاي قوانين تحريم‌هاي ايالات متحده عمل مي‌كنيم. با مقامات دولتي مرتبط همكاري مي‌كنيم تا اطمينان حاصل كنيم كه تعهدات قانوني‌مان، از جمله مربوط به تعيين سپاه [به عنوان سازمان تروريستي خارجي] را رعايت مي‌كنيم.»

پيش از اين نيز بارها اينستاگرام، صفحات منتسب به برخي اشخاص از جمله حضرت امام خميني(ره)، سيدحسن نصراللّه و... را از دسترس خارج كرده و يا پست‌هاي تأثيرگذار آنها را پاك كرده است. اين اتفاقات در حالي رخ مي دهد كه مدت هاست بحث فيلترينگ اينستاگرام در ايران مطرح شده و همواره جمعي از مسئولان تصميم گير در اين رابطه مخالفت خود را ابراز داشته و از اين اقدام جلوگيري كرده اند.

سردار كمالي رئيس اداره سرمايه انساني ستاد كل نيرو‌هاي مسلح در واكنش به بسته شدن صفحه اينستاگرام منتسب به وي با تأييد اين خبر و با تأكيد بر اين مطلب كه «ما يك پاسداريم» اظهار داشت: معلوم شد كه اينستاگرام و تلگرام در خدمت صهيونيسم است؛ اين يك نوع مبارزه است و ان‌شاءالله اين مبارزه را تا سرنگوني استكبار جهاني و صهيونيسم و برگزاري نماز جماعت در مسجدالاقصي ادامه خواهيم داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۰:۵۱ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

اتهام شرط‌بندي به فروزان از كجا آمد؟

اتهام شرط‌بندي به محسن فروزان اولين بار ساعتي پس از شكست تراكتور مقابل سپيدرود در فضاي مجازي مطرح شد. تهمت شرط‌بندي از آنجا ريشه مي‌گيرد كه همسر فروزان دو سال قبل وقتي براي مزون لباس خود يك صفحه شخصي پربازديد داشت، يكي، دو باري يك سايت شرط‌بندي را تبليغ كرده بود. اما آيا واقعاً اين دليل مي‌شود كه فروزان را متهم به شرط‌بندي كنند؟ همان موقع كميته اخلاق به فروزان گفت: اين كار غيرقانوني است و همسرش هم تبليغ را پاك كرد. /خبر ورزشي

سيل بزرگ ملخ‌ها از عربستان در راه ايران

مدير حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزي هرمزگان گفت: دسته‌هاي جديد بزرگ ملخ كه از سمت شبه جزيره عربستان به سمت ايران پرواز كرده اند، بر اساس پيش بيني فائو از امروز وارد ايران مي‌شوند كه تهديدي براي امنيت غذايي كشور به حساب مي‌آيند. بارندگي‌هاي اخير جاذب ملخ‌هاي شبه جزيره عربستان شده است. كشاورزان همه استان‌ها آماده مبارزه احتمالي با ملخ باشند. در حال حاضر استان‌هاي جنوبي كشور نظير سيستان و بلوچستان، كرمان، بوشهر، جنوب فارس و هرمزگان درگير اين رويداد هستند. / تسنيم

احمدي‌نژاد گفت يعني براي آب خوردن هم بايد از آقا اجازه بگيريم؟

عباس اميري‌فر در گفت‌وگو با فرارو از علت اختلافاتش با احمدي‌نزاد چنين گفت:به عنوان مثال يكي از ماجرا‌ها در خصوص مصدق بود. اما در صحيفه نور عنوان كرده بودند كه مصدق را يك مسلم نمي‌دانند، اما آقاي احمدي نژاد بر اين باور هستند كه اين صحبت، اما درست نيست و مصدق يك قهرمان ملي است و در مقابل رويكرد منفي نسبت به آيت الله كاشاني دارند كه از نظر من اصلا قابل قبول نبود. در خصوص مقام معظم رهبري هم در يك جلسه من به ايشان گفتم كه اگر قصد دارد گفتمان امام را تبيين كنند يا بايد به مؤسسه نشر آثار امام مراجعه كنند يا از حضرت آقا سؤال بپرسند تا ببينيد ايشان اين مسئوليت را برعهده آقاي احمدي نژاد مي‌گذارد يا خير. در اين جلسه حرف‌هاي من خيلي به ايشان برخورد و با ناراحتي گفتند: «يعني ما حتي اگر مي‌خواهيم آب بخوريم هم بايد از آقا اجازه بگيريم؟» كه من پاسخ دادم بله. امام يك جمله‌اي دارند كه ثمره درس خارج ايشان است. مي‌گويند: «ولايت مطلقه فقيه در اجرا مانند ائمه و پيامبر و حتي خدا است و تنها در مقام متفاوت هستند» يعني بايد بدون چون و چراي مطيع مقام معظم رهبري باشيد؛ بنابراين ما از همان موقع از آن‌ها فاصله گرفتيم.

نام شجريان، فروغ، سايه و اخوان‌ثالث بر خيابان‌هاي تهران

شوراي‌شهر تهران تصويب كرده خيابان فلامك شمالي‌ ـ جنوبي در شهرك غرب (قدس) به ‌نام محمدرضا شجريان، استاد آواز و موسيقي ايران، و خيابان‌هايي ديگر به‌نام فروغ فرخزاد، عمران صلاحي، اسماعيل شاهرودي، هوشنگ ابتهاج، اخوان‌ثالث، سيمين بهبهاني و سپانلو، شاعران معاصر، نام‌گذاري شود./ توييتر حسين‌نقاشي

فروش نفت در سال ۹۸ به صفر مي‌رسد

نقوي حسيني، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با تهران نيوز، با اشاره به فشار‌هاي غرب عليه جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: سال ۹۸ اوج فشار‌هاي آمريكا وارد مي‌شود و تحريم‌ها بيشتر و فروش نفت صفر مي‌شود.

افشاگري فلاحت پيشه از نقشه جديد اروپا براي برجام


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۹:۴۲ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

اتفاقي بسيار عجيب در مذاكرات طالبان؛ زنان هم حضور دارند!

ذبيح الله مجاهد، سخنگوي طالبان در گفت‌وگوي تلفني به خبرگزاري رويترز گفت: شماري از اعضاي هيئت طالبان در نشست دوحه قطر، زن هستند كه هيچ ارتباط خويشاوندي با اعضاي بلندپايه طالبان ندارند. اين زنان، افراد معمولي از داخل و خارج افغانستان، حاميان و بخشي از مبارزات برقراري امارات اسلامي هستند. /ايرنا

امام جمعه‌اي كه در توئيتر فعال است

حجت الاسلام سيد سعيد لواساني مهرماه سال ۱۳۹۳ به عنوان امام جمعه لواسانات واقع در شهرستان شميرانات استان تهران منصوب شد. وي گرچه از مدت‌ها قبل در فضاي مجازي فعال است، اما روز‌هاي پاياني بهمن ماه سال گذشته توئيت هايش درباره مبارزه با فساد در شميرانات خبرساز شد. وي ابتدا در توئيتي با اعلام اينكه خبر‌هاي خوبي در حوزه مقابله با فساد و نيز ساخت و ساز‌ها در راه است ضمن تشكر از سربازان گمنام امام زمان اعلام كرد كه برخورد با فساد به مرحله عمل وارد شد و لباس و جايگاه هم نمي‌شناسد. يكي دو روز پس از انتشار اين توئيت خبر‌هاي مربوط به بازداشت دو مسئول اوقاف در مجموعه شميرانات نيز در برخي رسانه‌ها منتشر شد. /ايرنا

عبدالله ناصري: احتمال دارد اصلاح‌طلبان ليستي در انتخابات آينده نداشته باشند

يك فعال سياسي اصلاح‌طلب درباره ايده حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده مجلس و اقبال عمومي به آن مي‌گويد: اگر حاكميت ترديد عمومي براي حضور در انتخابات را از بين نبرد، نه مشاركت چنداني در انتخابات وجود خواهد داشت و نه اصلاح‌طلبان ليست مورد حمايت خود را به شكل گذشته ارائه مي‌دهند. عبدالله ناصري، فعال سياسي اصلاح‌طلب درباره يادداشت اخير سعيد حجاريان مبني‌بر حضور مشروط اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده مجلس شوراي اسلامي به ايرناپلاس مي‌گويد: هيچ راهي جز اين نيست. انتخابات مجلس در سال ۹۴ نيز در همين شرايط حداقلي برگزار شد و مجلس در زمينه‌هاي قانونگذاري، سياسي و اجتماعي دستاورد چنداني نداشت. يعني در مقايسه با انتظاري كه نسبت به ليست اميد در جامعه به ‌وجود آمد، دستاوردي براي جامعه مدني و جامعه رأي دهنده به اصلاحات نداشت.

اطلاعات سپاه، نوار حرف‌هاي خاتمي را ارائه داده است

كريمي‌قدوسي نماينده مشهد، در يكي از آخرين موارد در هفتمين روز مهرماه سال گذشته در توييتر خود گفته بود كه رئيس دولت اصلاحات در ايام انتخابات پرحاشيه دهمين دوره رياست‌جمهوري در سفري به عربستان، خواستار حمايت ملك عبدالله، پادشاه اين كشور از ميرحسين موسوي شده است. دفتر رئيس دولت اصلاحات در مقابل ادعا‌هاي كريمي‌قدوسي سكوت نكرد و پرونده اين شكايت براي بررسي به هيأت نظارت مجلس شوراي اسلامي ارجاع شد. كريمي‌قدوسي درباره آخرين جزييات پرونده شكايت خاتمي گفت: سند اين موضوع مشخص است. يعني صحبت‌هاي آقاي خاتمي كه اين صحبت‌ها را مطرح كرده، ضبط شده است. جناب آقاي سردار نقدي، مسئول فرهنگي سپاه بعد از همين توييت و مصاحبه من، مصاحبه كرد و گفت كه نوار موجود است. خودش (خاتمي) بگويد چه چيز‌هايي گفته است! /اعتماد

ضرغامي: ممانعت روحاني از حضور من در جلسات شوراي عالي انقلاب و فضاي مجازي غيرقانوني است

ضرغامي در واكنش به ممانعت روحاني از حضور وي در جلسات شوراي عالي انقلاب فرهنگي در توئيتر خود نوشت: فيلترينگ نوظهور رئيس جمهور راه به جايي نخواهد برد. مأموريت ابلاغي رهبر معظم در اين دو حوزه را مصمم‌تر از گذشته ادامه خواهم داد

طرح دو فوريتي مجلس براي تحريم شركت «آيفون»

آن طور كه در جلسه علني امروز مجلس شوراي اسلامي مطرح شد، تعدادي از نمايندگان در حال تدوين طرحي دو فوريتي براي تحريم شركت آيفون از سوي كشور‌هاي اسلامي هستند. رئيس كميسيون امنيت ملي پيش از اين اعلام كرده بود كه ۱۵ طرح براي مقابله با اقدامات آمريكا عليه ايران تدوين شده است كه به تدريج در كميسيون امنيت ملي مورد بررسي قرار خواهد گرفت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۹:۲۵ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

احمدي‌نژاد گفت: يعني براي آب خوردن هم بايد از «آقا» اجازه بگيريم؟/كريمي قدوسي: سپاه نوار صحبت‌هاي خاتمي را دارد/سيل بزرگ ملخ‌ها از عربستان در راه ايران /افشاگري فلاحت پيشه از نقشه جديد اروپا براي برجام

تحولات در گذر است و خبر هيچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هايي رسمي و گاه غير رسمي؛ خبر‌هايي كه مورد توجه قرار مي‌گيرد يا ممكن است همه به راحتي از كنار آن بگذرند. رسانه‌هاي خبري هر يك به فراخور وابستگي جناحي خود، خبر‌هايي را برجسته مي‌كنند و در مواردي هم از كنار آن مي‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعيت داشته باشد، وابستگي جناحي نبايد در كمرنگ و پر رنگ منتقل كردن آن تأثيري داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناك»؛ جايي است كه خبر‌هايي گاه غيررسمي و گاه اخباري كه مورد توجه قرار نمي‌گيرد، براي مخاطبان آماده مي‌كند؛ خبر‌هايي كه گاه به ملاحظه جناح‌هاي سياسي مورد توجه قرار نمي‌گيرند و گاه به دليل كم توجهي رسانه‌ها به حاشيه مي‌روند، ولي همين خبر‌ها، اخباري هستند كه مخاطبان را از پشت پرده جريانات سياسي آگاه مي‌كنند. در رصدخانه، تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخباري كه اطلاع از آن‌ها ممكن است براي مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختيار مخاطبان قرار مي‌گيرد و اينك رصدخانه تابناك را مي‌بينيد.

اينستاگرام حساب‌هاي كاربري برخي از سرداران سپاه را مسدود كرد

يك روز پس از درج نام «سپاه پاسداران انقلاب اسلامي» در فهرست سازمان‌هاي «تروريستي» از نگاه آمريكا، اينستاگرام در اقدامي خصمانه صفحات برخي از سرداران سپاه از جمله سرلشكر جعفري، سرلشكر سليماني و سردار كمالي را از دسترس خارج كرد./ ايسنا

انتقاد فريدون مجلسي از اظهارات سعيد قاسمي

فريدون مجلسي، ديپلمات سابق در گفت و گو با «آزادي» درباره سخنان سعيد قاسمي گفت: اظهارات وي من را ياد آن نماينده مجلسي مي‌اندازد كه با افتخار گفت ما صدها اسير عراقي گرفتيم و چون امكان نگاه داري از آن‌ها را نداشتيم، همان‌جا كشتيم(نقل به مضمون). اظهارات اخير سعيد قاسمي نيز همين قدر شرم‎آور است و اگر واقعيت داشته باشد گوينده را در آستانه محاكمه در دادگاه جرايم بين المللي قرار مي‌دهد». وي تأكيد كرد: «نظاميان نيز بايد آموزش لازم را ببينند و بدانند كه چه اظهارات يا حتي بهانه‌هايي قانوني و چه اظهاراتي غيرقانوني، غير اخلاقي و جرم است». اين تحليل‌گر مسائل بين الملل در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه با توجه وجود چنين شايعاتي درباره اقدامات جمهوري اسلامي در منطقه، حساس كردن جامعه بين المللي نسبت به ايران چه تبعاتي خواهد داشت، گفت: «اين حرف ها درست در شرايطي بيان شد كه آمريكا سپاه پاسداران ايران را يك سازمان تروريستي ناميده است. همه نهادها با اين اقدام آمريكا مخالفت و از سپاه حمايت كرد اما مي بينيم كه درست در همين زمان يك فرد دلايلي مورد نياز را به آمريكايي ها مي‌دهد تا بگويند كه ما درست مي‌گفتيم و ايران از مصونيت يك سازمان امدادي سوءاستفاده كرده است. بر همين اساس معتقدم كه اظهارات قاسمي بسيار نادرست، نابجا و برخلاف وظايف سربازي بود».


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۹:۰۷ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

استقرار نخستين اسكادران جنگنده‌هاي اف ۳۵ آمريكا در خاورميانه/تحركات مشكوك نظاميان آمريكايي در «تكريت» عراق/اعتراض ايران و هفت عضو ديگر سازمان ملل به اقدامات يكجانبه آمريكا/ اعزام ناو جنگي تركيه به ليبي

تحركات مشكوك نظاميان آمريكايي در «تكريت» عراق، اعتراض ايران و هفت عضو ديگر سازمان ملل به اقدامات يكجانبه آمريكا، اعزام ناو جنگي تركيه به ليبي و تصميم دوباره آمريكا براي حفظ نيرو‌ها در سوريه، از جمله مهم‌ترين خبر‌ها و رويداد‌هاي مرتبط با خاورميانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در اين ميان، بايد به استقرار نخستين اسكادران جنگنده‌هاي اف ۳۵ آمريكا در خاورميانه نيز اشاره كرد. 
كد خبر:۸۹۲۴۳۶
تاريخ انتشار:۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰17 April 2019
تحركات مشكوك نظاميان آمريكايي در «تكريت» عراق، اعتراض ايران و هفت عضو ديگر سازمان ملل به اقدامات يكجانبه آمريكا، اعزام ناو جنگي تركيه به ليبي و تصميم دوباره آمريكا براي حفظ نيرو‌ها در سوريه، از جمله مهم‌ترين خبر‌ها و رويداد‌هاي مرتبط با خاورميانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در اين ميان، بايد به استقرار نخستين اسكادران جنگنده‌هاي اف ۳۵ آمريكا در خاورميانه نيز اشاره كرد.

به گزارش «تابناك»؛ نيروي هوايي آمريكا اعلام نموده كه نخستين اسكادران از جنگنده‌هاي اف ۳۵ را در خاورميانه مستقر كرده است.

بر اساس اين گزارش، دو اسكادران از جنگنده‌هاي اف ۳۵ به پايگاه هوايي الظفره در امارات متحده عربي اعزام شده است.

در بيانيه نيروي هوايي آمريكا آمده است: پرسنل نيروي هوايي ايالات متحده آماده آغاز مأموريت مربوط به استقرار جنگنده‌هاي اف ۳۵ در خاورميانه هستند و براي اين مأموريت آموزش ديده‌اند. جنگنده‌هاي اف 35 قابليت عملياتي بيشتري با استفاده از توانايي‌هاي پيشرفته رادارگريزي داشته و مجهز به آخرين فناوري‌هاي تسليحاتي هستند.

 

به نظر مي‌رسد اين نخستين جنگنده‌هاي اف ۳۵ نيستند كه فعاليت خود را در خاورميانه آغاز كرده‌اند. پيش از اين آمريكا ده‌ها فروند از اين جنگنده را به رژيم صهيونيستي تحويل داده است.

آمريكا از سال 2017 ميلادي تاكنون جنگنده‌هاي اف ۳۵ را در بريتانيا و ژاپن نيز مستقر كرده است.

تحركات مشكوك نظاميان آمريكايي در «تكريت» عراق

منابع محلي از ورود يك گروه از نظاميان آمريكايي به پايگاه نظامي اسپايكر در شهر تكريت در ۱۴۰ كيلومتري شمال غرب بغداد خبر دادند.

اين منابع افزود: اين گروه از نظاميان به شكل گسترده‌اي مسلح بوده و به همراه خود تجهيزات و سلاح‌هاي سنگين داشتند.

گزارش‌هاي منتشر شده حاكي از آن است كه پس از ورود اين گروه از نظاميان آمريكايي به اين پايگاه نظامي، تعدادي از چهره‌هاي عشايري نيز به آنجا رفته و با ژنرال‌هاي آمريكايي مستقر در آن پايگاه ديدار كردند.

 

پيشتر نيز اخباري در خصوص تحركات جديد «جوي هود» كاردار سفارت آمريكا در بغداد در منطقه «العامريه» در جنوب «فلوجه» و ديدار با برخي شخصيت‌ها و شيوخ عشاير منتشر شده بود.

اين در حالي است كه بحث ضرورت خروج نظاميان خارجي (آمريكايي) از عراق در دستور فراكسيون‌هاي پارلماني اين كشور قرار گرفته است.

اعتراض ايران و هفت عضو ديگر سازمان ملل به اقدامات يكجانبه آمريكا

ايران، روسيه، چين، سوريه، ونزوئلا، كوبا، بوليوي و زيمبابوه با امضاي بيانيه اي مشترك و قرائت آن در سازمان ملل به اقدامات يكجانبه آمريكا اعتراض كردند.

در اين بيانيه كه از سوي «الكساندر پانكين» معاون وزير خارجه روسيه در مجمع شوراي اقتصادي-اجتماعي سازمان ملل متحد درباره توسعه مالي قرائت شد، كشورهاي امضاكننده اقدامات آمريكا در جهت ايجاد محدوديت‌هاي اقتصادي يك‌جانبه نه تنها براي تغيير دولت‌هاي قانوني ساير كشورها، بلكه در جهت تسخير بازارهاي جهاني را مورد انتقاد قرار دادند.

پانكين در اين رابطه گفت: مي‌خواهيم نگراني شديد خود را از اينكه برخي كشورها به‌خصوص آمريكا، از اقدامات يك‌جانبه و غيرقانوني براي ايجاد محدوديت‌هاي اقتصادي عليه بسياري از كشورها استفاده مي‌كنند، اعلام كنيم. چنين اقداماتي با برنامه توسعه پايدار جامعه جهاني تا سال ۲۰۳۰، حقوق بين‌الملل و منشور سازمان ملل متحد در تضاد است.

اعزام ناو جنگي تركيه به ليبي

ناوهاي جنگي تركيه با رسيدن به آب‌هاي سرزميني ليبي در محدوده بندر طرابلس و مصراته اين كشور مستقر شدند.

گفته شده، ناوهاي جنگي تركيه از درياي مرمره در شمال اين كشور به ليبي رسيده‌اند و هم اكنون در ۷۸ مايلي خط ساحلي ليبي مستقر شده‌اند.

 

برخي منابع تركيه‌اي مأموريت كشتي‌هاي جنگي اعزامي به آب‌هاي ليبي را مبارزه با قاچاق عنوان كرده‌اند.

ليبي در حال حاضر صحنه درگيري و جنگ داخلي است و از يك ماه پيش به اين سو، ژنرال حفتر با لشكركشي و حمله به طرابلس در تلاش است تا دولت مورد حمايت سازمان ملل را سرنگون سازد.

تصميم دوباره آمريكا براي حفظ نيروها در سوريه

«ديويد ام. ساترفيلد» معاون وزير خارجه آمريكا از قصد اين كشور براي تداوم حضور نظامي در شمال شرق سوريه خبر داد و مدعي شد: دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا مي‌گويد، نيروهاي آمريكايي در شمال شرق سوريه خواهند ماند و قرار نيست همه آنها از اين كشور خارج شوند.

ساترفيلد افزود: «جيم جفري» نماينده ويژه آمريكا در امور سوريه كه در حال رايزني با نيروهاي دموكراتيك سوريه و مقامات تركيه است، اميد زيادي به توافقي دارد كه ضامن تأمين منافع امنيتي- مرزي مشروع تركيه باشد.

وي همچنين مدعي شد، حضور آمريكا در سوريه تدام تلاش‌هاي پايدار براي مبارزه با بقاياي داعش را فراهم مي‌كند.

گفتني است، در دسامبر ۲۰۱۸، ترامپ در تصميمي ناگهاني، از خروج نيروهاي آمريكايي از سوريه در بازه زماني ۶۰ تا ۱۰۰ روزه خبر داد؛ حال آنكه بعدها مقامات پنتاگون وي را مجاب به حفظ شماري از آنها در خاك اين كشور كردند.

اين در حالي است كه پيشتر در ۲۳ فروردين، «واسيلي نبنزيا» نماينده روسيه در سازمان ملل تأكيد كرد، كشورهايي كه حضور مشروع در سوريه ندارند، بايد نيروهاي خود را از اين كشور خارج كنند.

وي در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط گفت، ايران و روسيه به خواست دولت سوريه و با هدف مبارزه با تروريسم در خاك اين كشور هستند.

نبنزيا تأكيد كرد: كشورهايي كه بدون دعوت به سوريه لشكركشي كرده اند بايد اين كشور را ترك كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۳۳:۳۵ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

اقتصاد روسيه از انگليس و آلمان سبقت مي‌گيرد

به گزارش فارس به نقل از راشاتودي، بانك بين‌المللي استاندارد چارترد انگليس در گزارش خود درباره پيش‌بيني‌هاي بلندمدت آورده است سال آينده ميلادي شاهد تبديل شدن اقتصاد روسيه به پنجمين اقتصاد بزرگ جهان خواهيم بود‌. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اين بانك در پيش‌بيني خود آورده است؛ اقتصاد روسيه از اقتصاد كشورهايي نظير آلمان و انگليس سبقت خواهد گرفت و اين اتفاق طي سال آينده روي خواهد داد. اين بانك همچنين مي‌گويد كه اقتصاد چين در سال آينده با پشت سر گذاشتن آمريكا به بزرگ‌ترين اقتصاد جهان تبديل خواهد شد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌البته اين مسئله با در نظر گرفتن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شاخص‌هايي نظير برابري قدرت خريد، نرخ ارز و همچنين توليد ناخالص داخلي اتفاق خواهد افتاد و آمريكا، هند و ژاپن و روسيه در جايگاه‌هاي بعدي قرار خواهند گرفت.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌استاندارد چارترد پيش‌بيني كرده است جايگاه‌هاي ششم تا دهم اقتصادهاي برتر جهان در دهه ۲۰۲۰ به ترتيب آلمان،‌ اندونزي، برزيل، تركيه و انگليس خواهند بود.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

مدهور جها؛ محقق بانك استاندارد چارترد مي‌گويد در سال آينده بخش قابل توجهي از جمعيت جهان را قشر متوسط تشكيل خواهد داد و در اين زمينه آسيا بيشترين نرخ افزايش جمعيت اقشار متوسط را خواهد داشت و اين در حالي است كه در غرب شاهد افزايش زيادي در جمعيت اقشار متوسط نخواهيم بود و تغيير چنداني نخواهد كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۸:۰۱ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

فاجعه امنيتي؛ اطلاعات كاربران ايراني لو رفت

مدير كل حقوقي سازمان فناوري ايران افشاي اطلاعات كاربران شركت حمل و نقل اينترنتي را يك فاجعه خواند و گفت: دادستاني به عنوان مدعي العموم بايد به اين مسئله ورود كند تا مردم بدانند نهاد و مجموعه اي براي صيانت از داده هاي شخصي آن ها گام برداشته است.
خبرگزاري ايرنا: مدير كل حقوقي سازمان فناوري ايران افشاي اطلاعات كاربران شركت حمل و نقل اينترنتي را يك فاجعه خواند و گفت: دادستاني به عنوان مدعي العموم بايد به اين مسئله ورود كند تا مردم بدانند نهاد و مجموعه اي براي صيانت از داده هاي شخصي آن ها گام برداشته است.

روز گذشته خبري منتشر شد كه حكايت از آسيب پذيري امنيتي يك شركت حمل و نقل اينترنتي داشت. ظواهر نشان مي داد كه اطلاعات كاربران و رانندگان اين شركت در خطر افشا شدن هستند.مدير كل حقوقي سازمان فناوري اطلاعات ايران معتقد است اگر لايحه صيانت از داده هاي شخصي كه نزديك 5ماه است در كميسيون فرعي هيات دولت مطرح شده، زودتر تصويب شود، قطعا از پيش آمدن مسائل اين چنين جلوگيري خواهد كرد.

يكي از گروه هايي كه در حوزه امنيت سايبري فعاليت دارد، با توجه به سرچ هاي تخصصي، توانسته است ضعفي را در ديتا بيس مانگو (MongoDB يك پايگاه داده اپن سورس و رايگان) كشف كنند، ضعفي كه نشان مي دهد ظاهرا اطلاعات رانندگان يك تاكسي اينترنتي شامل كد ملي، نام، نام خانوادگي فاكتورها و... لو رفته است.

 

فارغ از اين كه اين اطلاعات مربوط به كدام تاكسي اينترنتي بوده است، اگر بخواهيم از بعد حقوقي به آن نگاه كنيم، مدير كل حقوقي سازمان فناوري ايران، جزو بهترين افرادي است كه مي تواند در اين خصوص اظهار نظر كند.

«محمدجعفرنعناكار» گفت: ما در اين مورد با چند چالش رو به رو هستيم كه مدت هاست از سوي حقوقدان هاي حوزه آي تي پيگيري مي شود. سازمان فناوري اطلاعات ايران و مراكز ديگر پيگير اين مسئله هستند اما براي رسيدن به نتيجه، نياز است سازمان هاي مختلف به شكل جمعي به اين مسئله ورود كنند.

تاكسي هاي اينترنتي در ايران همواره با مشكل مجوز رو به رو هستند؛ نعناكار با اشاره به اين مسئله گفت: سوال اصلي اين است كه تاكسي هاي اينترنتي بايد از چه نهادي مجوز دريافت كنند؟ چيزي كه قانون در باب حوزه تاكسي هاي اينترنتي مطرح مي كند اين است كه سازمان تاكسيراني بايد مجوز فعاليت آن ها را صادر كند.

** نقص جدي متوجه پلت فرم هاست

وي در ادامه گفت: هر نوع عمليات درون شهري كه قرار است اتفاق بيفتد بايد از سوي سازمان تاكسيراني مورد بررسي قرار بگيرد و مميزي هاي لازم در خصوص رانندگان، شيوه كار و پلتفرم اعمال شود. در واقع موضوع اصلي بحث در اين حوزه، پلتفرم ها هستند كه نقص هاي جدي متوجه آن هاست.

اين كارشناس حقوقي ادامه داد: از آن جايي كه پلتفرم هاي ارائه خدمات تاكسي اينترنتي اطلاعات راننده، بخشي از اطلاعات مسافر و نيز آدرس هاي افراد را دريافت و ضبط مي كنند، نياز است كه روي شيوه كار آن ها بررسي هايي صورت بگيرد، بررسي هايي كه موجب مي شود هم امنيت اين داده ها حفظ ،و هم كاركرد نرم افزارها تائيد شود.

مديركل حقوقي سازمان فناوري اطلاعات با اشاره به اين كه مراكزي در ايران هستند كه روي اين مسائل كار مي كنند، افزود: سازمان «افتا» كه كار اصلي آن صدور گواهي هاي امنيت است و شوراي عالي انفورماتيك سابق (در حال حاضر وظايف آن به سازمان فناوري اطلاعات ايران منتقل شده) كه تاييديه فني نرم افزارها را صادر مي كند و همين طور سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور كه به اين پلتفرم ها گواهي فعاليت مي دهد، مجموعه هايي هستند كه روي چنين مسائلي كار مي كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۷:۲۲ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

خانم مدير! چرا حرف وزير را زمين مي‌اندازيد؟/ مدرسه‌ها «امتحان‌خانه» شده!

اشكال كار نه در سطوح مديريتي وزارتخانه و منطقه است كه انصافاً از رييس تا كارشناس دقيق و با حوصله گوش دادند. مدرسه‌هاي آزمون‌زده دست از ترساندن با امتحان بر نمي‌دارند. 
عصر ايران؛ مهرداد خدير- در تمام اين بيست و چند سال كه در رسانه‌هاي مختلف، قلم مي‌زنم و به موضوعات مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازم، كوشيده‌ام از نگاه منافع ملي و كلان نگاه كنم و اگر به تجربۀ شخصي اشاره مي‌كنم در مقام استناد و ملموس‌سازي باشد نه دغدغه يا خداي ناخواسته انتقام شخصي يا سوءاستفاده از اين تريبون.

به دوستان روزنامه‌نگار همكار نيز همواره نيز توصيه مي‌كنم «شخصي» نباشد و اگر منفعت عام در ميان بود بنويسند چرا كه ممكن است از اتفاقي رنجيده باشند ولي در كل به مصلحت بوده باشد. مثل وقتي كه افسر راهور شما را به خاطر تخلف رانندگي جريمه مي‌كند. از اين رو هيچ‌گاه درباره سهميه طرح ترافيك ننوشته‌ام. چه در اغلب سال‌ها كه دريافت كرده‌ام و چه يك نوبت كه به من تعلق نگرفت و در واقع از قلم افتاده بود. قرار است ديده‌باني كنيم نه آن كه حديث نفس بنويسيم و خداي ناخواسته عقده گشايي كنيم. 

حكايت اين نوشته هم مستثنا نيست و ناگزيرم تجربۀ مواجهۀ خودم را به خاطر مصلحت بزرگ‌تري نقل كنم نه آن كه مشكل شخصي در ميان باشد. 

وقتي دست دختر دبيرستاني‌ام يك كتاب كمك آموزشي را كه در مدرسه خريده بود ديدم، پرسيدم حداقل چرا از برندهاي مشهور تهيه نكرديد؟ پاسخ داد: اين كتاب را خانم معلم نوشته كه در واقع كتاب نيست و نمونه سوالات امتحاني است و يك ناشر كمك آموزشي منتشر كرده است.

شگفت‌زده شدم و موضوع را با خانم مدير در ميان گذاشتيم و گفتيم: كار معلم تدريس و انتقال مفهوم است نه ارايه نمونه سوالات آن هم به اين شكل كه در كتاب‌هاي ديگر هم آمده است كه عملا تبليغ يك ناشر كمك آموزشي است و اگر قرار بر آشنايي با نمونه سؤالات باشد بهترين منبع آزمون هاي سال هاي قبل است كه در دست رس است. چرا معلم بايد وارد اين بازي شود و چرا مفاهيم را انتقال ندهد و مدام بر سؤال تأكيد ورزد؟ كار معلم پاسخ به سؤال بچه هاست نه نمونه سؤال دادن.

در ضمن ياد‌آور شديم وقتي آقاي وزير به جنگ مافياي كمك آموزشي رفته آيا درست است كه معلم در كلاس درس كتاب كمك آموزشي سوالات امتحاني ولو نوشته خودش را بفروشد و حتي ارايه كند و از چارچوب كتاب درسي خارج شود؟ اگر جزوه بود بحثي نبود. پاسخ خانم مدير اين بود: اجباري كه نبوده اگر ناراضي هستيد پول را پس بدهيم!

انگار دغدغۀ ما مبلغي به اندازۀ قيمت يك ساندويچ است! يا انگار نه انگار ابتداي سال يك كتاب به اندازۀ يك دايره المعارف از كمك آموزشي ها را بچه ها خريده اند و يكي از دلايلي كه كوله پشتي بچه ها اين قدر سنگين شده همين كتاب هاي جوراجور است و بحث بر سر اين است كه حرف وزير و دستور رييس منطقه را زمين انداخته بودند. 

ديگري كلاس تقويتي مي‌گذارد و بهاي هر جلسه معادل يك ساعت كلاس خصوصي تمام مي‌شود. مي‌گوييم آيا بهتر نيست حداقل از معلم ديگري استفاده كنيد و چرا معلم همين‌ها را سركلاس نمي‌گويد تا اين شائبه ايجاد نشود كه به خاطر پول است؟ يا در مقاطعي كه سؤالات پايان سال از منطقه نمي آيد اين شايبه درگيرد كه دانش آموز حاضر در كلاس فوق برنامۀ پولي از سؤالات - حالا نه عينا كه در كليت- آگاه مي شود.

پاسخي ندارند اما تلفني با يكايك اوليا تماس مي گيرند و دو گزينه پيش پاي شما مي گذارند: يا ثبت نام كنيد يا «تعهد» بدهيد كه اگر شركت نكرد و «افتاد» مدرسه مسئول نيست.

تا حالا تصور مي كرديم تعهد براي تكرار نكردن كاري است كه انجام شده و نمي دانستيم براي انجام ندادن كاري هم بايد تعهد گرفت! 

احساس مي كنم وقت آن است كه موضوع را به رييس منطقه منتقل ‌كنم و اين ديگر چغلي به حساب نمي آيد و وقتي رييس پي‌گير منطقه تذكر مي‌دهد به خانم مدير برمي‌خورد و دانش آموز را توبيخ مي‌كند كه چرا بد منتقل كرده اي؟ 

در حالي كه انتقالي در كار نبوده اصلا. تماس گرفته اند. تهديد كرده اند كه يا شركت كنيد يا تعهد بدهيد! اما تعهد چي بدهيم؟ مگر مواد مخدر توزيع كرده‌ايم خانم مدير؟!

تعهد بدهيم كه چون در كلاس فوق‌برنامۀ پولي شركت نمي‌كنم پيشاپيش مي پذيرم كه ممكن است نمره نياورم؟!

چون احساس مي‌كني يا به خاطر شيوۀ تدريس يا همهمه كلاس يا تعداد دانش آموزان درس خوب منتقل نمي‌شود، تصميم مي‌گيري از معلم خصوصي هم استفاده كني. حالا خانم مدير مقرر فرموده به جاي آن بايد در كلاس خارج از روزهاي كاري هم شركت كني و اگر نيايي مسؤوليت آن را بپذيري!

اشتباه نشود! بحث فرزند من در ميان نيست. اين است كه آيا مدير و ناظم حق دارند دختر نوجوان را به خاطر اين تأكيد والدين بر تدريس در ساعات مقرر و انتقال موضوع به مقامات بالاتر مؤاخذه كنند و به گريه بيندازند كه چرا اولياي شما با ارايه كتاب كمك آموزشي يا اكتفا نكردن معلم به كتاب درسي مخالف‌اند و مي گويند چرا حرف وزير را زمين مي‌اندازند؟

آيا مراجعه به مقام بالاتر خانم مدير (رييس منطقه) جُرم است كه اين گونه برمي‌آشوبند؟

آيا تذكر غير قانوني بودن به كارگيري يك خانم معلم بازنشسته به صرف اين كه عضو هيات اُمناست خانم مدير را بايد چنان به خشم و غيظ بياورد كه واكنش نشان دهد؟

به خانم مدير مي‌گويم وقتي در سخنان آقاي وزير تاكيد بر بهره‌گيري از نظام‌هاي آموزشي مدرن است و فنلاند را مثال مي‌زنم در پاسخ مي‌گويد خود تابستان را در فنلاند سپري كرده است و با آن نظام آموزشي آشناست و خوش‌حال مي‌شوم كه يك چهره فرهنگي از نزديك چنين مواجهه‌اي داشته است. اما ادامه مي‌دهد: البته فنلاندي‌ها به دنبال برتري نيستند و يك جامعه عادي‌اند اما ما كشوري هستيم كه مي‌خواهيم در منطقه برتر باشيم و به دانش ‌آموزان نخبه نياز داريم. 

پاسخ مي‌دهم: مگر اينجا مدرسه استعدادهاي درخشان است يا آيا اين بچه‌هاي سرگردان و پريشان در جامعه تربيت شدگان همين نظام آموزشي نيستند؟

نياز به پي‌گيري بيشتر نيست. از اشك‌ها و بغض‌ دخترم درمي‌يابم كه اشكال كجاست. نه در كتاب‌هاي رسمي درسي است كه اتفاقاً خوب و درست تاليف شده‌اند.

نه در سطوح مديريتي وزارتخانه و منطقه است كه انصافاً از رييس تا مسئول مقطع و كارشناس دقيق و با حوصله گوش دادند و چون رسيدگي و احتمالا توبيخ كرده اند، واكنش نشان داده اند. نه حتي در بودجه است. چون اوليا به هر حال و به طرق گوناگون كمك مي‌كنند. 

در تفكرهاي بسته يا منفعت جويي است كه به سند تحول يا توصيه وزير نيشخند مي‌زنند. 

در مافياي كمك آموزشي است كه همه را اسير امتحان و نمونه سوال كرده است و كاش تدريس از امتحان جدا بود تا معلم فقط درس مي‌‌داد و تهديد نمي‌كرد و ديگراني آزمون مي‌گرفتند و نظر معلم را نيز البته در جاي خود دخالت مي‌دادند حال آن كه برخي معلمان تصور مي كنند كار اصلي آنان ترساندن از امتحان و نمونه سؤال دادن است و يكي نيست بگويد برادر من، خواهر من! تو درس ات را بده. هر كس به فراخوري كه آموخته در امتحان پاسخ مي دهد. چرا هر روز اين بچه ها را پر از كابوس امتحان مي كني؟! 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۶:۴۰ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

ساعت شروع كلاس‌هاي دانشگاه‌ها و مدارس در شهرستان اهواز تغيير كرد

بنا بر اعلام اداره كل مديريت بحران استانداري خوزستان، آغاز فعاليت مدارس و دانشگاهها در اهواز از ۳۱ فروردين ماه ساعت ۸:۳۰ اعلام شد.


به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري خوزستان، اداره كل مديريت بحران استانداري در اطلاعيه اي ساعت شروع به كار مدارس، دانشگاه ها و كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان در سطح شهرستان اهواز را اعلام كرد.

بر اساس اين اطلاعيه با توجه به وقوع سيلاب هاي اخير و افزايش دبي عبوري از رودخانه كارون و انسداد جاده هاي ساحلي اهواز و در نتيجه افزايش ترافيك شهري و پس از بررسي پيشنهادات ارائه شده و بنا به موافقت و دستور استاندار و رئيس شوراي هماهنگي مديريت بحران خوزستان زمان فعاليت مهدكودك ها، كليه مقاطع تحصيلي (پيش دبستاني، ابتدايي و متوسطه) و كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان شهرستان اهواز از تاريخ 31/1/98 تا اطلاع بعدي در نوبت صبح از ساعت8:30 تا 12:30 و در نوبت بعد از ظهر از ساعت13:30 تا 17:15 و همچنين ساعت شروع كلاسهاي درس دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي در سطح شهرستان اهواز از تاريخ 31/1/98 تا اطلاع بعدي از ساعت 8:30 مي باشد.

انتهاي پيام/


برچسب: فروش ايرانيت سيماني، ايرانيت فايبر گلاس، طلق، كارتن پلاست، پلي كربنات، توري مرغي، پشم شيشه، فروش لوله پي وي سي، لوله PVC، لوله پي وي سي سه ستاره سمنان، لوله يو پي وي سي، لوله پلي آميد، فروش آسياب روميزي، آسياب عطاري، آسياب نيمه صنعتي و صنعتي، آسياب زردچوبه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۷:۲۴ توسط:123 موضوع: نظرات (0)

نقش موثر بانوان مبلغه در كاهش بدحجابي

نقش موثر بانوان مبلغه در كاهش بدحجابي يكي از مراجع تقليد شيعه گفت: حضور بانوان ...
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۱:۰۳ توسط:123 موضوع: نظرات (0)